Menu

Techniki lutowania przełączników

Do ściągnięcia PDF

Preferowane techniki lutowania przełączników z termoplastyczną obudową

Typ lutownicy:

Zastosowana lutownica powinna mieć średnicę końcówki o stabilizowanej temperaturze 2,5 mm lub mniej oraz posiadać element grzewczy 40W.

Ustawienia temperatury:

Temperatura powinna być ustawiona w zakresie 275-400st.C dla normalnego lutowania cynowego/ołowianego z proszkowym topnikiem.

Metoda do zastosowania:

Dwa elementy, np. etykieta i przewód, należy oczyścić i wstępnie pokryć cyną, aby zapewnić dobrą łączliwość. Końcówkę lutownicy, po podgrzaniu do temperatury roboczej, należy oczyścić zwilżonym wacikiem. Nadmierne czyszczenie wilgotnym wacikiem spowoduje chwilowy spadek temperatury, co jest niepożądane podczas lutowania. Następnie wziąć na końcówkę lutownicy niewielką ilość lutu. Przyłożyć lutownicę do górnej części etykiety i szybko podnieść temperaturę etykiety i przewodu tak, aby lut płynął swobodnie. Nakładać niewielką ilość lutu na miejsce łączenie do czasu prawidłowego pokrycia. Usunąć lutownicę natychmiast po zakończeniu.

Czynność powinna trwać 7-8 sekund.

Ważne jest, aby nie obciążać łączonego miejsca podczas lutowania – może to zakłócić lokalizację przyłącza w korpusie przełącznika.

Produkty powiązane